OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

 

Příspěvek č. 6

Život

  

Život se žene na svět.

  

Vidím, jak utíká, co mu síly stačí, sotva popadá dech, ale nezastavuje se. Slyším, jak dupe, klepe na mohutné dveře svými malinkatými pěstičkami a pěkně nahlas křičí: “Já chci na svět, už konečně, honem mě pusťte, těším se, těším na ten krásný, nádherný svět, kde každé ráno svítí plno sluníčka, kvete mnoho květin, lidé se milují a jsou k sobě hodní. Jsem ten nejzvědavější život, který přichází k vám, dalším životům, na svět. Tak už mě nenapínejte a pusťte mě. Haloo, vy mě neslyšíte?” Hlásek nového života se netrpělivě ozýval a bušil na dveře světa tak hlasitě a urputně, až se svět smiloval a otevřel mu bránu.

  

V tu chvíli se život úplně rozzářil a nestačil se divit, co krás uviděl.

  

I když měl ještě malá očička, která byla skoro pořád zavřená, jak byla ospinkaná z toho příchodu na svět, stačil si prohlédnout tu nejkrásnější nádheru světa a tou byl úsměv jeho maminky. Tento krásný úsměv viděl každé ráno. Pak se odevzdaně plný jistoty schoulil té paní, kterou po narození uviděl, do její láskyplné náruče a odpočíval.

  

Tato žena, jeho maminka Mercedes, byla moc šťastná, že chová v náručí tento nový život, protože se na něj moc dlouho těšila. A už před tím, než přišel na svět, mu dala jméno - Muriel.

  

Muriel se k němu hodilo, protože byl takový malý rozumbrada. Všechno musel vidět, na všechno musel sáhnout, všechno si musel dát do pusinky, už jako miminko. Když povyrostl, musel všechno znát, všechno svým dětským roztomilým rozumem musel okomentovat. A zvědavý? Tak to byl. A moc.

  

Ale maminka Mercedes si to užívala. Milovala ho nade vše, tak jak to maminky většinou umí. Bez podmínek. Učila ho všechno s láskou. A to nejen objevovat svět, ale i základní věci, které se musel malý Muriel naučit. Papat sám, oblékat se sám, zavazovat si boty, mluvit, číst, psát, počítat, znát barvy. Učila ho i lásce k druhým lidem. Byl to moc hodný chlapec, který své mamince Mercedes hodně pomáhal. Protože ji miloval upřímnou dětskou láskou.

A tak šel čas. Když maminka Mercedes svého synka Muriela naučila všechno, co uměla, a už víc mu dát nemohla, poslala ho do škol. I jako klučina školou povinný dělal Muriel mamince samou radost. A to si nemyslete, on uměl být taky někdy pěkné číslo, pěkný rošťák. Ale maminka Mercedes byla i tak na něj pyšná. Protože věděla, že v dospělém světě ho potkají různí lidé, různé překážky, a nic nemusí být jen zalité sluncem, jak bychom si přáli. A tak byla ráda, že se umí prosadit.

  

Když byl Muriel na základní školu už moc chytrý, šel na další školu - na střední a pak na vysokou. Byl to přece rozumbrada, a tak rád objevoval nové věci. Zvídavost ho neopustila ani, když byl už velký chlapec, skoro chlap.

  

Svou maminku Mercedes moc miloval, ale na vysoké škole se zamiloval do jedné dívky. Naštěstí ho maminka naučila vše kolem lásky, a tak jeho žena - Perla, kterou si vybral, s ním byla šťastná mnoho dlouhých let.

  

Muriel s Perlou prožívali krásný čas, oba se moc milovali, vážili si jeden druhého, byli k sobě tolerantní, chápali potřeby toho druhého a byli si věrní. Ale jak už to ve světě chodí, objevil se v jejich životě mrak. Černý ošklivý mrak. A ten mrak přinesl jednu špatnou smutnou zprávu. Murielovi umřela jeho milovaná maminka Mercedes. Ale muselo to tak být. Jeden život střídá druhý. Naštěstí to Muriel věděl. I to ho jeho maminka učila, že lidé - životy odcházejí a noví lidé - životy zase přicházejí.

  

Oba - Muriel a jeho žena Perla, se s milovanou maminkou Mercedes rozloučili, ale v jejich srdci zůstala už napořád. A protože Mercedes byla moudrá žena, její poslední přání bylo, aby přivedli za její život na svět život nový.

  

A tak se Perla také stala maminkou. Narodila se jí dívenka. Byla to její krásná princezna - Narcisa.

  

Dlouho žili krásný život. Všichni se milovali navzájem. Prožívali nejen krásné chvíle. Někdy to byly i chvíle bouřlivé, ale vždy si uvědomovali, že život nemají na pořád a že je potřeba si užívat každého dne, který jim život dal.

   

A jak to v životě chodí, tak i Muriel zažil další smutné chvíle ve svém životě, na který se, jestli si vzpomínáte, tak těšil. Opustili ho další milovaní v jeho životě. A to tragicky. Jeho žena Perla odletěla s jejich nádhernou dcerou Narcisou do nebíčka.

  

Dlouho o jejich životy Muriel bojoval, protože byl lékař, a byl to boj opravdu srdcervoucí, ale bohužel jejich život nevybojoval. Obě mu odešly do nebe za maminkou Mercedes.

  

Muriel pak chřadl. Každé ráno, které vždy po noci přišlo, vstával se slzami v očích. Nic ho nebavilo, přestal život milovat a úplně zapomněl na to, co ho maminka Mercedes učila.

Pamatujete se, čemu? Ano, Lásce, a to nejen k druhým lidem, ale i k lásce k sobě.

  

Muriel dlouho nevěděl, jak má žít bez svých milovaných bytostí. Ale měl velké štěstí, protože ho z nebíčka chránily tři láskyplné bytosti, které nad jeho životem držely stále celé dny a noci andělská křídla.

  

Muriel jednoho dne bloumal smutný ulicemi, až došel ke knihkupectví, kam se s maminkou Mercedes chodil dívat na knížky. Maminka mu vždycky nějakou pěknou koupila a pak si jí spolu četli. Zvláštní síla ho zastavila a on jen tak mimoděk vklouzl do otevřených dveří, kde krásně voněly knížky. Zastavil se, nadechl a vzpomněl si, že sem chodil se svou maminkou.

  

Rozhlédl se a pak ji najednou uviděl. Ne, neuviděl ženu, která by mu pomohla zapomenout na všechno zlé, co se mu v životě přihodilo, ale uviděl nádhernou knížku. Cítil, jak k němu vysílá krásnou láskyplnou energii. A tak šel za tou energií blíž a blíž, aby se podíval, jak se knížka jmenuje.

  

Muriel nevěřil svým očím. Na knížce bylo napsáno: Nový Začátek. Skoro se mu zastavilo srdce a cítil vůni své maminky Mercedes, jak ho objímá, cítil sladké pusinky své milované dcerunky Narcisy a slyšel svou ženu Perlu, jak mu šeptá do ouška: “Můj milovaný Murieli, kup si tuto knížku. Je nádherná a pomůže ti pochopit všechno, co se v životě děje, a pomůže ti se smířit s tím, že jsme my, všechny ve tvém životě drahé ženy, musely odejít.”

  

Muriel stál jako solný sloup, v ruce držel knížku, jeho oči plné láskyplných slz se zeširoka dívaly k nebi a on v tu chvíli pochopil, že vše se děje z nějakého důvodu a že to, co se mu v životě stalo, mělo svůj důvod.

Ptáte se, jaký? Velký. Já sama nevím, co se Murielovi honilo hlavou, když četl knížku, která byla o příbězích jedné mladé meditace - Nový Začátek, ale vím, že mu pomohly meditace, které byly součástí knížky, kterou mu pomohly vybrat jeho tři ženy - Mercedes, Perla a Narciska. Tyto meditace mu doslova a do písmene změnily život.

  

Od té chvíle Muriel na tuto knihu nedal dopustit. Četl ji a meditace prováděl vždy, když mu bylo smutno po láskách jeho života.

  

A co se s Murielem stalo dál? Tak to už je zase jiný příběh.