Bordeří povídačky 2: Informace k bonusům

  

Aktualizace 22. října 2019: Tak jo, kniha je již v prodeji. A jaké že bonusy jsou k dispozici? Záložka, pesxeso, novela, omalovánky a audiobook. Na následujících řádcích najdete původní článek (který už pochopitelně není aktuální) :).

  

Při vydávání knih vlastním nákladem se musí autor vypořádat s nejedním úskalím, ovšem máloco je tak záludné jako rozhodování o tom, kolik kusů nakonec vlastně tisknout. Kdo výrobu přestřelí, ten v tom nejen utopí spoustu peněz, ale navíc nebude mít kam složit hlavu, protože se mu byt změní ve skladiště. Ono se to nezdá, ale takových pět kubíků Kubíků, to opravdu dokáže narušit životní prostor. Jenže na druhou stranu, když autor postupuje opatrně a snaží se stát nohama na pevné zemi (tj. ne vystlané neprodanými knihami), zaplatí pak za výrobu každého kusu několikrát víc, než kdyby se rozšoupnul a místo ve stovkách zamířil do čtyřciferného prostoru.

Proto jsem se rozhodl – stejně jako u prvního dílu Povídaček – spustit možnost předobjednávek. A aby to mělo smysl, hledal jsem způsob, jak vás k předobjednání nových bordeřích příběhů řádně motivovat. Je to něco za něco: vy dopředu řeknete, že knihu nejspíš budete chtít, tím mi ušetříte peníze a starosti, a já vám na oplátku dám…

Hm…

Co já vám za to dám? (*ťuká zamyšleně prsty do desky stolu*) Původně mě napadlo, že bych mohl knihu při předobjednávkách zlevnit. To není úplně špatné řešení, ušetřit pár korun se vždycky hodí. Jenže… opravdu má význam snižovat cenu (která není sama o sobě nijak vysoká), když jsou příběhy k dispozici i online zcela zadarmo? Postrádá to smysl. Kdo chce opravdu ušetřit, ten má jiné možnosti, než si knihu předobjednat. A tak jsem se rozhodl nechat cenu stejnou, ovšem peníze, které mi předobjednávkami ušetříte na výrobních nákladech, vám vrátím v podobě bonusů, o které jste si sami řekli. Čím víc předobjednávek bude, tím víc toho dostanete. To je fér, ne?

Ještě dodám, že předobjednávky jsou nezávazné, neplatí se předem a lze je kdykoliv zrušit. Na druhou stranu, provedením předobjednávky si zarezervujete sběratelskou verzi a přispějete k tomu, aby byla co nejbohatší. Je to na vás – doslova :).

Ale konec tlachání, pojďme se teď podívat, co všechno můžete dostat. Mimochodem, aktuální počet předobjednávek najdete na oficiálních stránkách Povídaček nebo v obchodě, je tam na to speciální ukazatel.

  

Záložka (50 předobjednávek)

Měli jste o ni největší zájem. Její výroba je nejlevnější. Je stylová. Ano, těžko hledat lepší „odrazový“ bonus než záložku. Její přesné provedení (např. povrchová úprava) bude záviset na tom, kolik kusů se nakonec bude vyrábět, ale měla by mít oboustranný potisk a mám v plánu ji ještě ručně dozdobit. Navíc si pohrávám s myšlenkou, že nebude jen součástí sběratelské verze, ale budu ji prostě přidávat ke každé knize bez ohledu na to, kdy si ji koupíte. Ve velkém množství totiž budou výrobní náklady celkem zanedbatelné a nepochybuji o tom, že vám udělá radost.

  

Pesxeso (100 předobjednávek)

Když už Doubrafka nakreslila tolik překrásných obrázků, byla by nesmírná škoda je nevyužít. Pexeso (v našem případě pojmenované „pesxeso“) je navíc dost levné na výrobu – především díky tomu, že velkou část práce odvedete sami s nůžkami – a tak ho mohu nabídnout už od 100 předobjednávek. Obrázků z obou knih je dostatek, takže budete mít k dispozici kompletní sadu 64 karet (2 x 32). Ilustrace pochopitelně upravíme tak, aby žádné dvě nebyly při zběžném pohledu zaměnitelné. Tisk provedeme na kvalitní papír s nějakou tou povrchovou úpravou, aby vám pesxeso dlouho vydrželo a kartičky se vám nezničily po několika partiích.

  

Novela Domov s vůní ovčí vlny (150 předobjednávek)

Tohle je dárek pro rodiče, aby si i oni mohli něco počíst. Novelu Domov s vůní ovčí knihy jsem napsal jako takový experiment – vzal jsem Kubíčka z Povídaček a celkem nemilosrdně jsem ho vrazil do světa z postapokalyptického cyklu Zapomenuti v očistci. Výsledkem je hodně netradiční mix, kterému zjednodušeně říkám „postapohádka“. Způsob vyprávění i použitý jazyk jsou stejné jako v Povídačkách, což ostře kontrastuje s tématem a prostředím. Já jsem si psaní ohromně užil. Manželka po přečtení prohlásila, že se se mnou rozvede. Takže si asi dovedete představit, co to je za kalibr :).

Příběh je pochopitelně k přečtení na mých stránkách a původně jsem s ním nic jiného ani nezamýšlel. Pokud tedy nezměním plány, bude pořízení sběratelské verze Bordeřích povídaček 2 jediným způsobem, jak se dostat k tištěné verzi Domova. Jednoho dne bude mít ohromnou sběratelskou hodnotu, dejte na má slova! :D

  

Omalovánky (250 předobjednávek)

Nakreslete si vlastní borderu! Všechny ilustrace z Bordeřích povídaček 2 dostanete i v podobě omalovánek, takže si budete moci… ehm, vaše děti si budou moci nakreslit vlastního Kubíčka, Kýnku, Janka a ostatní. Obrázky budou upravené tak, aby bylo malování co nejzábavnější (černobílý Kubíček, černobílá Ještěrka… co tam kreslit?), a samozřejmostí je pevný papír, který se neprodře, jakmile se do pastelky trochu opřete. Safra, až se vaše děti opřou do pastelek, pochopitelně. Sešit bude mít (stejně jako všechno ostatní) formát A5, aby se při posílání nezničil.

  

Audiobook (400 předobjednávek)

Tohle je můj nejmilejší bonus a pevně doufám, že se k němu opravdu dostaneme. Nasbírá-li se 400 předobjednávek, budu moci nechat všechny pohádky nadabovat, vylisovat na DVD a přiložit ke knize jako audiobook. Co může být lepšího, než si zpříjemnit náladu poslechem Povídaček, zatímco tvrdnete v zácpě někde na dálnici? Hnedle přijdete na jiné myšlenky. A těch dvanáct pohádek by mělo vystačit tak na tři hodiny poslechu. To už jde.

Pokud na tento bonus dosáhneme, budou pak namluvené pohádky k dispozici také na YouTube a ke stažení ve formátu MP3, aby si je mohli vychutnat úplně všichni. Předplatitelé je ale dostanou rovnou na DVD, takže je budou mít vždy po ruce.

  

Puzzle (700 objednávek)

A tohle už je opravdu overkill. Puzzle o formátu A3 a 150 dílcích (pravděpodobně), pěkně v pevné krabičce A5 a s předlohovým obrázkem. Zdarma. Ke knize. Ke které je už pět dalších bonusů včetně audiobooku. No, to by byla síla. Ovšem ten počet předobjednávek je vážně vysoký, takže jestli dokážete odemknout i tuhle položku, tak si rozhodně zasloužíte každičký dílek, který v krabičce najdete. Snad tam budou všechny.

  

Slušná nabídka bonusů, že? Přiznám se, že jsem sám nesmírně zvědavý, co všechno se podaří do sběratelské verze protlačit. Pamatujte, že se počítají pouze předobjednávky provedené do 16. září 2019, protože uvedené dárky se také musí připravit a vyrobit, což nebude ze dne na den. Tak neváhejte a zarezervujte si Bordeří povídačky 2 co nejdříve!

  

  

Nejčastější dotazy

  

Hele, Monďáku, než se budu ptát dál… Myslíš to všechno vážně? Vypadá to jak nabídka z teleshoppingu. Vybal to, v čem je háček?

Žádný háček v tom není. Přísahám, jako že se Horst Fuchs jmenuju. Vychází to celé z toho, že na rozdíl od knih, které jsou v kamenných obchodech, neplatím cca 50 % z ceny distributorovi a prodejci. Obojí jsem totiž já. A pokud budu tisknout dostatek kusů, klesne výrobní jednotková cena klidně až na třetinu. Když se oba tyhle faktory střetnou, vznikne slušná finanční rezerva. Nasbíráním dostatečného množství předobjednávek se mi tedy uvolní prostředky, které mohu buď utratit na dovolené na Bahamách, nebo je můžu vrátit čtenářům v podobě bonusů. Zvolil jsem si druhou možnost. Před mou manželkou ani muk!

  

No dobře. Kde zjistím, kolik předobjednávek už máš a s jakými bonusy mohu počítat?

Informace jsou průběžně aktualizované jak na oficiálních stránkách Povídaček, tak v obchodě.

  

Do kdy že musím předobjednávku odeslat? A kdy kniha vyjde? Ať vím, které dny si zatrhnout v kalendáři.

Uzávěrka bonusů je 16. září 2019, pak se bude muset rozjet výroba. Tvoje předobjednávka se tedy musí v mém účetním systému usalašit do tohoto data, všechny další budu už evidovat jen jako objednávky běžné edice. Kniha samotná by podle předběžných plánů měla vyjít 24. října 2019. Balení a rozesílání bude pochopitelně nějakou dobu trvat, ale pevně věřím, že většina předobjednaných kusů dorazí do schránek do konce října. Bude to dost masakrózní víkend.

  

Můžu něco udělat pro to, aby bylo bonusů co nejvíc? Chci ti s tím pomoct, ale padesát kusů si kupovat nebudu, s tím nepočítej.

To ani nemusíš. Řekni prostě o Povídačkách svým známým. Pověz jim, ať se mrknou na stránky, přečtou si pár pohádek, a pokud se jim budou líbit, třeba si knihu taky koupí a pošoupnou ručičku na ukazateli zase o kousek dál. Rozhodně to ale s propagací nepřeháněj a informuj jen lidi, které by to mohlo zajímat. Nemá smysl, aby se ti kvůli přehnané horlivosti začali přátelé vyhýbat :).

  

Některé ty bonusy vypadají zajímavě. Opravdu budou k dispozici jen v rámci předobjednávek?

Hele, na rovinu… nevím. Záleží na tom, kolik kusů se bude reálně vyrábět a jakou konkrétní nabídku v tiskárně na jednotlivé položky dostanu. Například u záložek je celkem jasné, že ať jich budu vyrábět několik stovek, nebo tisícovku, zaplatím za ně zhruba stejně, takže jich nechám vytisknout víc a budu je přikládat ke knize i do budoucna. A podobná situace může nastat třeba i u omalovánek, pexesa nebo postapohádky – možná bude výhodnější vyrobit těch kusů víc a pak je zkusit nějak udat. Jisté ovšem je, že s výjimkou záložky ty bonusy už nebudou zdarma. Jestli ale udělám nějakou sběratelskou verzi, která bude v prodeji za vyšší cenu, nebo budou ty bonusy v prodeji samostatně a každý si bude moci namíchat, co bude chtít, to ještě uvidím.