Zdarec, dvounožci i čtyřnožci! Vánoce jsou na rohem a to znamená jedno: masakr.

Jasně, já to znám. Všichni si v září říkáme: „Letos pořeším dárky v předstihu, v prosinci se nebudu vůbec stresovat a jenom se budu potutelně smát všem, co to nechali na poslední chvíli.“

No, hezký předsevzetí. A stejně pak poslední týden před svátky nestíhám jezdit na poštu.

Ne snad, že bych si stěžoval. Každou prodanou knížkou děláte Vánoce nejen tomu, komu ji chcete dát, ale hlavně mě. Fakt. A abych vám aspoň trochu ulehčil od toho šíleného předvánočního stresu, připravil jsem pro vás „stručného průvodce nakupováním Povídaček na poslední chvíli“. A nebojte, bude to krátké, protože vím, že nemáte moc času :).

 

1. Do kdy musím knihu/hrnečky koupit, aby dorazily včas pod stromeček?

Jasně, asi nejzásadnější otázka ze všech :). Odpověď je zdánlivě jednoduchá. Pošta se nechala slyšet, že u zásilek podaných do 16. prosince by měla být schopná garantovat doručení do Štědrého dne. Já balíčky na poštu vozím vždy dopoledne, takže co si objednáte do 16. prosince 8:00, to by mělo bez problémů dojít. Zároveň si dle zkušeností z předchozího roku myslím, že si pošta dává velkou bezpečnostní rezervu, a že stihne doručit i to, co si objednáte do středy 18. prosince 8:00. Negarantuju to, ale věřím tomu.

To ovšem platí jen o knihách. U hrnečků jsem sice snad už konečně objevil dostatečně poštuvzdorný způsob balení, ale znáte to: stačí, aby si na balíček označený jako „KŘEHKÉ!“ sedl jeden neopatrný mastodont, a radost z Vánoc je v háji. Není nic horšího, než když den před Ježíškem zjistíte, že vám místo parádního dárku dorazila hrst střepů. Reklamace se vyřeší časem, prioritou je v takovém případě dodat vám náhradní hrnek. Proto doporučuji hrnečky objednat do čtvrtka 14. prosince 8:00 – tím bychom měli dost času na to, poslat v případě potřeby náhradu.

 

2. Dorazí knihy/hrnečky v pořádku? Má to být dárek, a dárek musí být v bezvadném stavu.

U knih nehrozí žádné nebezpečí. Už před časem jsem přešel z bublinkových obálek na kartonový křížový obal, který knihu ochrání mnohem lépe než kterákoliv obálka. Můžete s balíčkem hrát fotbal, házet ho na zem, drápat po něm propiskou, a stejně se knize uvnitř vůbec nic nestane. Ozkoušeno.

Hrnečky dávám do speciálních krabiček, hlavní krabici vyplňuji kartonem nebo bublinkovou fólií tak, aby se nic ani nehnulo, a balíček posílám jako „křehký“. Od posledního „upgradu“ balení jsem neměl jedinou reklamaci, tak snad už bude všechno v pohodě (tady můžete mezi řádky číst, že to „v pohodě“ nebylo vždy…). Kdyby se přesto objevil nějaký problém, hned balíček na poště reklamujte a dejte mi vědět, abychom se domluvili na poslání náhrady.

 

3. Moc se nevyznám v tom, co si vlastně můžu k Povídačkám koupit. Co bys doporučil jako dárek?

Pro čtenáře – bez rozdílu věku! – je samozřejmě nejlepší kniha. U ní si nezapomeňte říct o věnování ode mě, od Kubíka nebo od obou dvou, rádi vám knihy otlapkáme :). V prodeji je první díl Povídaček, druhý díl a sběratelská verze druhého dílu. Ta kromě knihy obsahuje také spoustu bonusů, a pokud máte dítko školou povinné, určitě mu s ní uděláte velikou radost.

A dál tu jsou hrnečky. Ty si můžete přikoupit buď k některé z knih, nebo i samostatně. Jsou vážně parádní, sami z nich doma pijeme každé ráno kafe, potisk je stálý, nevadí mu ani myčka, neškrábe se a ve skutečnosti vypadá ještě o něco líp než na fotkách.

 

4. Chci si koupit hrneček, ale ten, o který mám zájem, je vyprodaný. Je šance, že ho do Vánoc ještě dovyrobíš?

Ne. Jestli (!) budu hrnečky dovyrábět, tak rozhodně až po Vánocích.

 

5. Neplánuješ dát do nabídky ještě něco na poslední chvíli?

Určitě ne. Za prvé se to už nestíhá, za druhé by to bylo nesmírně nefér vůči lidem, kteří si už svůj povídačkový balíček objednali, a najednou by museli ještě jednou.

Mám určité plány na příští rok – ať už vyjde další kniha, nebo ne – ale rozhodně teď nic dalšího přidávat nebudu.

 

6. A co nějaká last-minute předvánoční sleva? Nebo Černý pátek, Cyber Monday a tak?

Ne. Opět platí to samé co výše: nebylo by to fér. Navíc nechci podporovat tendence, které jsou vidět všude kolem – tj. tlačení zákazníků do nákupů až na poslední chvíli. U mě si můžete být jistí tím, že jsou ceny férové a stabilní. Pokud se někam pohybují, tak směrem nahoru :).

 

7. Mám v tom zmatek. Vypadá to, že spousta věcí k Povídačkám je zadarmo, ale zároveň se i prodávají. Co můžu získat bezplatně a co ne?

Když to zjednoduším: cokoliv je v elektronické verzi, to si lze stáhnout zdarma. A pokud máte zájem, můžete si to koupit v tištěné verzi a tím mě podpořit. Nemusíte. Můžete :). Všechny elektronické verze jsou plné – nemusíte se bát, že by byly pohádky osekané, zkrácené nebo bez korektur.

Proč to tak dělám? Vždyť jsem sám proti sobě!

Jak jsem uvedl výše, je to můj koníček. Nehodlám na tom zbohatnout.

Takže co lze získat zdarma a jaký je k tomu placený ekvivalent:

Kniha Bordeří povídačkyzde k přečtení zdarma, možno koupit jako knihu v pevné vazbě s barevnými ilustracemi.

Kniha Bordeří povídačky 2zde k přečtení zdarma, možno koupit jako knihu v pevné vazbě s barevnými ilustracemi.

Audiokniha Bordeří povídačky 2 – ke stažení zdarma zde, streamovaná verze na YouTube zde, možno získat na DVD jako součást sběratelské verze Bordeřích povídaček 2.

Domov s vůní ovčí vlnyzde k přečtení zdarma, možno koupit jako knížečku v brožované vazbě nebo získat jako součást sběratelské verze Bordeřích povídaček 2.

Hrnečky si pochopitelně nestáhnete, ty jsou v prodeji jen ve fyzické podobě :). Záložky přikládám jako dárek ke každé knize (chcete-li jich víc, řekněte a nějak se domluvíme), pesxeso a omalovánky lze získat jen v rámci sběratelské verze Povídaček 2.

 

A to je všechno. Díky za pozornost a příjemné (nejen) bordeří svátky :).