NOVINKY

 

19. 11. 2021: Je to tady! Má třetí plnohodnotná, tištěná kniha je konečně na světě. Tak vzhůru do čtení a dejte pak vědět, jak se vám líbí! :)

12. 7. 2021: Konečně sem můžu hodit povídku, která vznikla před půl rokem. Trochu romantika, trochu scífko, trochu zamyšlení nad lidským charakterem. A protože mě znáte, asi není zapotřebí vás upozorňovat, že zápletka není o tom, co se může na první pohled zdát. Ale konec spoilování. Vše je v pořádku.

9. 7. 2021: Už hrozně dlouho jsem sem nedal nic nového, že? Tak teď to napravím. Abych si pročistil hlavu od Kýnky a mohl se pustit do jejích dalších úprav, střihl jsem si něco zcela jiného než obvykle - ryze romantickou a eroticky explicitní povídku. Byla to hodně zajímavá zkušenost... jak pro Janu, její hrdinku, tak i pro mě jakožto autora. Jsem zvědav, co Posteli plné šeříků řeknete.

27. 6. 2021: Vůbec se nechlubím. Ani náhodou. Ale ten nový, níže zmíněný povídačkový příběh právě vyhrál soutěž Open Novella Contest CZ/SK 2021. To jen tak mimochodem :D.

24. 6. 2021: Nová knížka ze světa Bordeřích povídaček je de facto hotová. Alespoň co se rukopisu týče. Teď ho mají v rukou bety, začínám jednat s nakladateli a obecně řeším, co dál. Podrobnosti snad již brzy :).

6. 12. 2020: Žiju. Píšu. Nezveřejňuju (zatím). Díky za pochopení :).

1. 5. 2020: Konečně! Konečně něco nového! Na stránky přibyla povídka Přijdu pro tebe, která se právě probojovala do antologie Poslední uzel (vyjde někdy na podzim). Tak vzhůru do čtení! (A pardon, že není nikde v žádném výpisu; stránky si dělají, co chtějí, a vůbec neposlouchají. Nejvyšší čas přejít na ten Wordpress, tohle už dál nejde...)

11. 1. 2020: Tak. Korektury nové povídky, určené do soutěže OSKar 2020, jsou za mnou. Co tu máme dál? Zbetovat jeden gamebook (to asi dám Kubíkovi, ať si taky trochu pohraje), zbetovat jeden osmisetstránkový fantasy román (to si nechám pro sebe), a pak se budu moct hned směle vrhnout na tolik odkládané dopsání postapo románu Supové nad Ohří (ano, už to není novela, ale román :) ). Tak mi držte palce, ať mi to jde od ruky a vy máte co číst :).

 

<< Zpět

2019

26. 12. 2019: Hola hej, panstvo a damstvo, dvounohé i čtyřnohé! Vánoce jsme zdárně přežili a na zápraží se nám neurvale cpe nový rok. A to znamená jediné: je čas na tradiční věštecké okénko! Nepovídejte, že nejste zvědaví, co na vás na příští rok chystám. Že vlastně ani ne? No co, já zvědavý jsem, tak pojďme na to.

17. 12. 2019: Tak. Od téhle chvíle je možné platit za knihy v mém e-shopu kartou, a dokonce mám i terminál pro platby kartou při osobním odběru. Ne snad, že bych očekával kdovíjaký zájem (Kubíkův statek opravdu neleží na křižovatce obchodních tras), ale víte, co se říká: Kýnka a Štěstěna přejí připraveným!

1. 12. 2019: Včera večer jsme pokřtili sborník "...a pak přišlo ráno", který vznikl v rámci soutěže OSKar 2019, a byla to paráda. Sám nemám hromadné akce zrovna v lásce, ovšem takovouhle úžasnou atmosféru jsem snad ještě nezažil. A tak jsme při té příležitosti vyhlásili hned další ročník. V roce 2020 budou OSKaři psát na téma "Poslední uzel". A nejlepší příspěvky opět vydáme knižně.

12. 10. 2019: Tak, a je to venku. Cože, co, co? No sborník Krajina háďat od nakladatelství Gorgona, do kterého moje maličkost přispěla povídkou Slib (se kterou jsem se mimochodem umístil na třetí příčce prestižní literární soutěže Tovaryši kalamáře). Antologie je od dnešního dne ve volném prodeji a najdete ji i zde na mých stránkách. Se slevou pro rodinu a přátele, pochopitelně :).

22. 8. 2019: Předchozí fejeton se setkal s ohromným ohlasem, a tak tady pro vás mám ještě jeden, tentokrát knihovnický. Chcete vědět, proč v knihovně nemohou být postele? Na tuto otázku vám odpoví krátká minipovídka Experiment.

14. 8. 2019: Tu a tam se mě čtenáři ptají, proč svoje věci vydávám samonákladem a ne tradičním způsobem. Inu, zde máte odpověď!

2. 8. 2019: HOTOVO! Tímto okamžikem jsou Bordeří povídačky 2 dopsané, doopravené, doeditované a dokorekturované. Tedy, ještě nejsou VYDANÉ, to zase ne. To dá rozum. K tomu ještě zbývá udělat spoustu dalších věcí – dokreslit poslední ilustrace, zalomit texty, provést předtiskovou korekturu, připravit všechny bonusy, zajistit výrobu... Jasně, taky dozdobit ty záložky, jak jsem slíbil... No prostě i další týdny bude veselo, ne že ne. Ale to hlavní – textová podoba pohádek – je už ve finální verzi. A vy si ty texty můžete přečíst už teď, jestli chcete. Právě jsem totiž hodil aktualizované texty na web. To, co tam najdete teď, bude (leda s drobnými kosmetickými změnami a samozřejmě s ilustracemi) i v říjnu v knize. Tak jestli chcete, čtěte, bavte se, sdílejte – Kýnka s Kubíkem tu jsou pro vás.

25. 6. 2019: Literární soutěž Tovaryši kalamáře od nakladatelství Gorgona zná své vítěze a... (virbl, prosím)... Je to tam! Moje povídka Slib se probojovala do nejvyšší kategorie a dostane se tedy do tištěného sborníku, který vyjde letos na podzim. Řeknu vám, byly to nervy, zvlášť když jsem se dozvěděl, že letošní ročník byl nebývale zaplněný kvalitními příspěvky (celkem jich bylo skoro sto). Ale podařilo se. Sranda je, že tahle moje povídka vůbec neměla vzniknout. Původně jsem plánoval něco jiného, ale poté, co jsem si své mistrovské dílo omylem smazal, jsem tlačen uzávěrkou narychlo během dvou týdnů (ano, v mém případě to je "narychlo") sesmolil krátký humorný příběh o starostech adolescenta ve zmrzlé apokalypse. A dobře to dopadlo. Tedy, pro mě. Karlík, hrdina Slibu, asi moc nejásá. Má chudák jiné starosti.

16. 6. 2019: Dobrá, Bordeří povídačky 2 jsou dopsané. To jste už možná slyšeli. A já jako bych teď pro změnu slyšel vás. Říkáte: „No tak kde je kniha, prďolo? He!? Mluvíš o ní už víc než rok.“ Inu, příprava bude ještě chvíli trvat. Pokusím se vám nastínit, proč si na ni budeme muset pár měsíců počkat, ale jak uvidíte, rozhodně se nebudu flákat. Aspoň ne moc :).

15. 6. 2019: Je to tu. Poslední povídačka. Myslíte, že Kubík a jeho kamarádi dokážou osvobodit uvězněná zvířátka, vyhnat pytláky a obnovit v lese klid a mír? Hm… to by byl masakr, kdyby se jim to nepodařilo, že? :) A zatímco budete číst, já už se pouštím do přípravy knihy. Podrobnosti o tom, co všechno to obnáší a kdy by mohla být hotová, přinesu již brzy. Už se to rýsuje!

1. 6. 2019: Možná jste si všimli, že v záhlavní stránky se objevila nová "doporučená kniha" - Melicharova smyčka. Jedná se o můj paranormální thriller, který vyhrál ve velké literární soutěži OSKar 2019. Letos na podzim by měl vyjít ve sborníku pod hlavičkou nakladatelství Fortuna Libri, vy ovšem tak dlouho čekat nemusíte a můžete si tuto mou novelu přečíst hned a zdarma. Jako obvykle :).

14. 5. 2019: Ten čas se krátí opravdu nechutným způsobem. Ještě před chvílí se zdálo, že mám na všechno dost času, a ona už je přitom polovina května! Ale už se blížíme ke konci. Po dnešku zbývá sesmolit jen poslední Povídačku, protože Špetka štěstí za ušima je online. Teď, teď jsem ji odeslal. Tak jo, pojďme do finále! Zatímco budete číst tenhle nový příběh, já už budu psát poslední pohádku. Vůbec nebudu prokrastinovat na Facebooku, co vás nemá!

19. 4. 2019: A jsem zpátky u Povídaček. V deváté pohádce nám začíná trošičku houstnout atmosféra - štěňata při hře na schovku zjistí, co za tajemství vlastně skrývá onen kopec na sever od statku. A ukáže se, že to není to největší nebezpečí, které se v lese ukrývá. Ale nebojte, pořád to je to veselé čtení, na které jste zvyklí. Hororové zápletky si nechávám do jiných příběhů :).

25. 3. 2019: Opět jsem si trochu odskočil od bordeření k něčemu odpočinkovému. Že u příběhu o postpubertálních problémech šestnáctiletého kluka na pozadí apokalypsy dokáže odpočívat jen naprostý exot? No... co na to říct. Jako byste mě neznali :D.

18. 3. 2019: Chcete vědět, jak by vypadaly - nebo spíš zněly - Bordeří povídačky jako audiokniha? Zhruba takhle. Pohádku Zelený poklad si nyní můžete poslechnout i v audioverzi, a pokud to dopadne dobře, bude v téhle podobě k dispozici celá kniha. Nevím jak vám, ale mě by se tím splnil sen :).

20. 2. 2019: Před pár týdny jste tady na stránkách mohli hlasovat o tom, jaké bonusy zdarma byste chtěli dostat k předobjednávkám Bordeřích povídaček 2. Jak do dopadlo a co tedy budete moci získat? Pojďme se na to mrknout.

16. 2. 2019: Tak jo, po dlouhé době tu máme opět další klasickou povídačku. A dneska to bude na vážné téma - Kubíček s ovčákem jsou totiž nemocní. A léčit je budou... štěňata. Aha, takže to asi až tak vážné nebude, protože jak se do něčeho ti raraši pustí, těžko se ubránit úsměvu :).

24. 1. 2019: Nebojte, neumřel jsem. Skoro celý leden jsem bastlil povídku do soutěže OSKar 2019 (hodím ji sem, až skončí soutěžní embargo). A jelikož to psaní bylo trošilinku psychicky náročné, dal jsem si od psaní na chvíli pauzu a místo toho si zase po době něco přečetl. Nachové pustiny od Michala Sirotka se mi zalíbily natolik, že jsem k nim splichtil i recenzi, kterou si teď můžete přečíst zde. A já poslušně hlásím, že se vracím k psaní Border :). 

<< Zpět

2018

20. 12. 2018: Bezpečnostní pravidla životního provozu jasně říkají: „Při přechodu z jednoho roku do druhého se nezapomeňte pečlivě rozhlédnout na obě strany!“ Tak se i já koukám, co se ke mně řítí po silnici číslo 2019 a co za auto mě to ohodilo blátem.

17. 12. 2018: Stejně jako loni jsem pro vás i letos přichystal malý dárek - speciální vánoční pohádku, která bude jen online. V tištěné verzi Povídaček se vůbec neobjeví. Protože Vánoce jsou tady a teď, že jo? Tak se pohodlně usaďte, podrbejte svou borderu za ušima a přečtěte jí příběh o zloději piškotů.

7. 12. 2018: Zatímco předchozí pohádka byla poněkud netradiční (a já pořád čekám, jestli mi ji bety nehodí na hlavu), tentokrát tu pro vás mám povídačku naprosto klasického střihu - přesně takovou, jaké je máte rádi. S Kubíčkem. A ovečkami. A jehňaty. A se sladkými jablíčky. Připravte se, Salon ovčí krásy právě otevírá!

5. 12. 2018: Po dlouhé době jsem si zase jednou ublognul. A jak název "Úspěchu je zapotřebí něco obetovat" napovídá, podíváme se tentokrát na betačtenáře – konkrétně na rady, jak ze sebe udělat kvalitní betu.

20. 11. 2018: Povídačka pro tento měsíc je trochu jiná než ty ostatní. Kýnka se totiž tentokrát při svém toulání zaplete s mimozemšťany. Cože, to jako fakt?! Ano, to jako fakt. Co vás na tom překvapuje? Děláte, jako byste Kýňu neznali.

25. 10. 2018: Štěnda rostou jako z vody, a tak má Kubík nejvyšší čas pustit se do jejich vzdělávání. Že by nechal výuku jen na Kýnce, to nepřipadá v úvahu. Její metody jsou totiž krajně neortodoxní. Ano, to je to slovo, které použijete, když nechcete říct „šílené“. Přesvědčí vás o tom nová pohádka z Bordeřích povídaček 2 nazvaná Štěněcí škola.

3. 10. 2018: Tak jo, bordeří bando, tentokrát pro vás mám opravdovou novou Povídačku. Nekecám! Žádné horory, žádná morální dilemata, žádný boj o holé přežití. Jenom poklad, který se ukrývá kdesi pod slepičím zadkem. Ale pozor na lasici, aby vám ho nevyfoukla!

1. 10. 2018: Tři měsíce jsem čekal, až budu moct zveřejnit „postapohádku“ s borderákem Kubíčkem, a řeknu vám, byl to dlouhý čtvrtrok. Ale soutěžní embargo dnes skončilo a já konečně mohl nahodit Domov s vůní ovčí vlny i k sobě na stránky. Hurá! Ani si nedovedete představit, jakou jsem z toho měl radost. Takže pokud máte chuť na trochu neobvyklého čtení (a po ruce krabici papírových kapesníků), pojďte se společně s Kubíčkem a bleškou Kristiánkou vrátit na jeho rodný statek. A pak mě neproklínejte. On to totiž vlastně není příběh o něm. Je o nás.

20. 9. 2018: Už tradičně jsem se i letos zúčastnil literární soutěže ke hře League of Legends a s radostí mohu oznámit, že se mi podařilo obhájit své loňské prvenství :). Povídku Jeden pro druhého si tedy konečně můžete přečíst i tady na stránkách a pevně věřím, že se vám bude líbit. Ačkoliv jsem si vybral téma runeterrského dvojjediného boha smrti, je to dílo spíš lyrické, než že by v něm létala vzduchem pravá ruka s levým uchem. A na moje poměry je ta povídka i dost krátká. Což někdy není na škodu. :)

14. 9. 2018: A další bordeří pohádka je na světě! Ne nadarmo říká Kýnka svým štěňatům "letadýlka", má pro to dobrý důvod. Ovšem Pulečkovi jako jedinému to ve vzduchu nejde a nejde, vždycky hnedle skončí v kotrmelcích. Jednou se to ovšem bude muset naučit, protože létání je hrozně důležité. Nevěříte? Tak šup klikněte sem a přečtěte si pohádku Letecký den.

22. 8. 2018: Povídka do soutěže k League of Legends je hotová, tak mi držte palce, ať dopadne dobře :) (po vyhlášení výsledků ji tu samozřejmě zveřejním). Ale to není jediná zpráva, kterou pro vás dnes mám. Dokonce to není ani ta hlavní zpráva, kterou vám chci sdělit. To nejpodstatnější je, že jsem se naplno pustil do Bordeřích povídaček 2 (rád bych je vydal příští rok na Vánoce), a jako důkaz pro vás mám nový příběh. Pohodlně se usaďte a přečtěte si o léčivé moci princezny Prejty. Ano, na to její jméno jsem neskonale pyšný :D.

16. 7. 2018: Jenom rychlý update. Neflákám se. Minulý týden jsem poslal do soutěže Prvotiny 2018 svou "postapohádku", neboli příběh, ve kterém jsem zkombinoval Bordeří povídačky se Zapomenutými. Jo, je to prvoplánový doják, ale asi to je to nejlepší, co jsem kdy stvořil :). Ke zveřejnění bude až po skončení soutěže, tedy asi někdy v listopadu. Dnes jsem také dodělal první dva nástřely na komiksy pro Scratch Wars, tak uvidíme, jestli se některý z nich zalíbí a dostanu zelenou, abych ho rozpracoval pořádně. Zároveň začínám psát povídku do nového ročníku soutěže k League of Legends; loni jsem vyhrál a letos bych chtěl titul obhájit. A jakmile si vyprázdním stůl, chci se vrhnout na Povídačky 2. Takže to jen abyste věděli, že pořád žiju a pořád píšu. Jen holt nemám nic nového, co bych mohl zveřejnit. Jo, a dneska jsem dostal vlastní čísla ISBN! Už si o ně nebudu muset žádat, ale mám je pěkně do zásoby. Tak teď k nim ještě něco vytvořit, že jo...

8. 6. 2018: Existuje snad pro autora něco lepšího, než když se jeho texty čtenářům líbí? Jo, jasně. Když se jim líbí natolik, že autorovi nabídnou dlouhodobou spolupráci. A Sněhulkův křest uspěl. Uspěl natolik, že mi tvůrci hry Scratch Wars nabídli možnost podílet se na tvorbě jejich připravovaného komiksu. Škrtnout, to zní málo vychloubačně. Uspěl natolik, že mě tvůrci hry Scratch Wars *požádali*, zda by mohli podle mých příběhů a námětů vytvořit komiks. Jo, to zní líp. :D Víc k tomu teď nebudu říkat - za prvé teprve musím podepsat smlouvu a za druhé bych nerad prozradil něco, co ještě sami v Notre Game neoznámili. Ale půjde-li to dobře, v dohledné době (máte-li dobré časové oči) si budete moci pořídit další věc "written by mondy". Snad mě to donutí psát o něco aktivněji, v poslední době jsem fakt líný, až to mlátí dveřmi :D

25. 5. 2018: Já toho mám totiž málo, víte? Takže když se objevila šance zúčastnit se literární soutěže ke hře Scratch Wars a napsat "fantasy povídku šmrncnutou pratchettovským humorem", nedokázal jsem odolat. Výslednou povídku Sněhulkův křest už najdete zde na stránkách v sekci Různé. Doufám, že se u ní příjemně pobavíte, protože co mě se týče, psala se mi naprosto famózně. Byť jsem ji musel kvůli pravidlům soutěže zkrátit z 11 stran na pouhých šest. Ale aspoň má pořádný spád.

26. 4. 2018: Letadla přiletí v květnu! Ehm… cože to? No Kýnka – ta skutečná – je březí. A letadýlka vyklopí z hangáru už za pár týdnů. Ostatní své rozpracované věci jsem tedy pověsil na nějakou dobu na hřebík a místo toho se pustil do příprav Bordeřích povídaček 2. Ty totiž mají být právě z velké části o Kýnčiných štěňatech. První příběh je už tady na stránkách a můžete si jej přečíst. Nejspíš z něj pak udělám jakousi předmluvu, ale jinak to je samostatná a plnohodnotná „povídačka“. Dobře se bavte :).

6. 3. 2018: Na čtvrtou kapitolu fantasy příběhu Víc než povinnost jste si museli počkat déle než obvykle, ale má to svoje důvody. Za prvé je FAKT DLOUHÁ. Za druhé je DOST AKČNÍ a mě vždycky strašně trvá, než si celou tu scénu "natrénuju". Za třetí jsem během toho dělal dodatečné korektury Supů nad Ohří (jejich e-book si už stáhlo víc než sedm set lidí!). A za čtvrté jsem líný dobytek, co si budeme povídat :). Myslím ovšem, že se čekání na tuhle kapitolku vyplatilo. Když nic jiného, já s ní jsem hodně spokojený. A to se nestává moc často.

<< Zpět

 

Únor 2018

27. 2. 2018: Na portálu LaCultura je černobílo. Vyšla tam totiž nejen recenze Bordeřích povídaček, ale také rozhorror s jejich autorem. Přeju příjemné počtení.

16. 2. 2018: Trvalo týden, než se lidé z projektu Podporujeme české autory vzpamatovali z té záplavy slov, kterými jsem je zahrnul, ale už chytili druhý den a zveřejnili další (nebojte, také poslední) část rozhovoru s mou maličkostí. A s Kubíčkem, pochopitelně. V této druhé polovině jsme se bavili nejen o Povídačkách, ale i o ostatních mých projektech a například o tom, jak lze vlastně skloubit dohromady psí pohádky s ponurými příběhy z válkou zničeného Poohří.

15. 2. 2018: Příběh Supové nad Ohří z cyklu Zapomenuti v očistci obsadil v prestižní literární soutěži Velká cena ArtPorte 2017 neuvěřitelné 1. místo. Jestli jsem potřeboval nějaké pošťouchnutí k tomu, abych celou knihu dokončil a vydal, tak jsem ho právě dostal. :)

10. 2. 2018: Lidé z projektu Podporujeme české autory se na rozdíl od mojí manželky domnívají, že o Bordeřích povídačkách mluvím málo, a tak se mnou udělali na toto téma rozhovor. To se jim drobátko vymstilo, jelikož jsem jim přetekl hned do dvou dílů. Mohli se zeptat mé ženy, ta by je varovala. První část interview vyšla dnes a další bude následovat... až se z toho vzpamatují :).

5. 2. 2018: Nemám rád kapitoly, ve kterých postavy pořád jen plkají, ale někdy to je prostě nezbytné. Ostatně, Iorvek s Marynem si toho měli dost co říct - a při té příležitosti vysvětlit, co vlastně tuhle nesourodou dvojici spojuje. Jinak řečeno, třetí kapitola fantasy příběhu Víc než povinnost je na světě.

<< Zpět

 

Leden 2018

25. 1. 2018: Sláva nazdar, Bordeří povídačky se dočkaly první oficiální recenze! Asi netřeba říkat, že jakožto člověk, který za svůj život sám zhodnotil několik stovek cizích děl (ovšem ne literárních), jsem byl jako na trní. No nebudu vás napínat - dobře to dopadlo, moc dobře :). Uf, zase budu moct chvíli klidně spát (kecám - já spím vždycky jako dub, recenze nerecenze). :)

22. 1. 2018: Příprava druhé kapitoly fantasy novely Víc než povinnost sice trvala nebývale dlouho, ale samolibě musím prohlásit, že s ní jsem nakonec nebývale spokojený. Sami se teď můžete přesvědčit, zda je tento můj pocit oprávněný. Uvařte si čaj nebo si nalijte sklenku vína, udělejte si pohodlí a vydejte se znovu do (ne)magického světa Navirnaku.

9. 1. 2018: Zpřístupnit celou knihu zdarma na internetu, když se zároveň snažíte prodávat tištěnou verzi, je hodně špatný nápad. To je asi každému jasné, není zapotřebí se v tom nějak extra vrtat. Takže teď, po dvou měsících a dvou (téměř) vyprodaných nákladech Bordeřích povídaček se podívejme, jak MOC špatný nápad to je :).

<< Zpět

 

Prosinec 2017

30. 12. 2017: No vida, netrvalo to ani půl roku a volné pokračování Písně beze slov je tu. Tedy, první část. Přeji příjemné počtení a doufám, že se vám tento návrat do fantasy světa, ve kterém je používání magie postaveno mimo zákon, bude líbit.

23. 12. 2017: Kubíček se připojil ke všeobecným oslavám a poněkud neplánovaně přinesl speciální vánoční Povídačku. V knize ji pochopitelně nenajdete, jelikož vznikla dávno po jejím vytištění, a v pokračování se nejspíš také neobjeví, protože se do ní nebude hodit tematicky. Tak si ji užijte zde :). Šťastné a veselé!

10. 12. 2017: Všechny balíčky s objednávkami Bordeřích povídaček jsou zabalené a připravené k odeslání, venku je odporná zima a překládat se mi ani trochu nechce. Nic naplat - tohle je prostě ideální chvíle natáhnout si nohy ke krbu a jen tak nezávazně se zamyslet nad plány pro rok 2018. Jak to bude dál s Borderami? Bude něco dalšího k Zapomenutým? A tak nějak vůbec? Tak se na to pojďme podívat...

<< Zpět

 

Listopad 2017

29. 11. 2017: V návaznosti na blog z minulého týdne jsem se zúčastnil jedné debaty o crowdfundingu a jeho vhodnosti pro vydávání knih samonákladem. A dopadlo to tak, že vznikl další článek. Jeho název Chyba jménem crowdfunding celkem jasně napovídá, jaký názor jsem v oné diskusi zastával já :).

25. 11. 2017: V zanedbávané a dlouho opomíjené rubrice Blog se objevil nový přírůstek. Před časem jsem totiž slíbil, že až vydám Povídačky, shrnu nějak zkušenosti s přípravou samonákladu a podělím se o ně s ostatními. Tak jo, tady to je.

23. 11. 2017: Tak sláva, novelu Supové nad Ohří mohu považovat definitivně za uzavřenou. Dokončil jsem dodatečné korektury a editace (a že jich bylo - kniha zhubla o deset stránek!), všechno nahodil sem na stránky a připravil e-booky ve formátu EPUB a MOBI, najdete je zde. A samozřejmě jsem novelu poslal do finále soutěže Velká cena ArtPorte, tak mi držte palce, ať dopadne dobře :). Vyhodnocení by mělo být koncem ledna, postoupilo nás tam jenom deset.

14. 11. 2017: Po dlouhých třech měsících (které utekly jako voda) jsem konečně dopsal novelu S cejchem smrti. Patnáctou kapitolu najdete zde a navazující epilog tady. Tím ovšem práce zdaleka nekončí. Teď dostaly text do spárů moje bety, které by mi měly během sedmi až deset dní říct, co by ještě stálo za to upravit. Já zároveň budu příběh cizelovat, korekturovat a editovat, a koncem listopadu ho konečně odešlu do té zatrachtilé soutěže. A zároveň ho tu pak dám k dispozici ke stažení jako e-book, ať ho nemusíte louskat na monitoru :).

5. 11. 2017: To by jeden neřekl, co na vás může z hlubin internetu vybafnout. Já takhle právě náhodou našel jednu svoji starší povídku ze světa Zaklínače, kterou jsem napsal do jakési soutěže a na niž jsem už dááávno zapomněl. Tak jestli patříte mezi fanoušky bělovlasého zaklínače s velkou jizvou na tváři, třeba ve vás Směrem na Potočnici vyvolá nějakou tu nostalgickou vzpomínku.

<< Zpět

 

Říjen 2017

30. 10. 2017: Jako by nestačilo, že dneska dorazily vytištěné Bordeří povídačky (fotky z Kubíčkovy autogramiády najdete tady), dopsal jsem také čtrnáctou kapitolu S cejchem smrti. Ta je předposlední. Příště se všechno rozhodne.

26. 10. 2017: Pomalu se blížíme do finále, právě vyšla třináctá kapitola S cejchem smrti. Dolní Poohří se ocitlo mezi dvěma mlýnskými kameny a musí se s touto nepříjemnou situací nějak vypořádat. Bořek Potužík společně s brozanským starostou Procházkou vymysleli odvážný plán. Nebo snad "šílený plán"? Jarek už brzy zjistí, která z těchto dvou možností platí. Nejspíš obě.

20. 10. 2017: Vzpouzela se mrška, vzpouzela. Nechtělo se jí na svět. Ale já ji udolal a dvanáctá kapitola S cejchem smrti je na světě.

17. 10. 2017: Psaní je samozřejmě super samo o sobě, ale pokud se to navíc někomu líbí, je to super dvojnásob (no dobře... podle přesných výpočtů to je "stopětadvacetiapůlnásob", jenže to zní trošičku podivně). Mám tedy nesmírnou radost, že pohádka Čert a kozel zabodovala i oficiálně a ze soutěže pořádané k Polabskému knižnímu veletrhu 2017 si odnesla parádní třetí místo. A ne, nebyli jsme tam tři, v "dospělácké" kategorii se sešlo 31 příspěvků. Tak já jdu bouchnout jedno čertovské šampáňo a vy, pokud jste Čerta a kozla ještě nečetli, směle do toho :).

13. 10. 2017: Když jsem dopisoval jedenáctou kapitolu S cejchem smrti, regulérně jsem se u toho dojal. To může znamenat jen dvě věci. Buď je to vážně pecka, nebo totální srágora. Zhodnocení, jak to skutečně je, radši nechám na vás :).

9. 10. 2017: Nad některými kapitolami potím krev, jiné se píšou doslova samy. Desátá kapitola novely S cejchem smrti z cyklu Zapomenuti v očistci byla naštěstí tím druhým případem. A kruh se zvolna uzavírá.

5. 10. 2017: Hledat řešení situace, ve které se ocitlo Dolní Poohří, není nic jednoduchého. Zvlášť, když je zapotřebí získat pomoc lidí, kteří na vás dříve spoléhali, ale vy jste je nechali ve štychu. David Procházka to teď poznává na vlastní kůži. Jinak řečeno, devátá kapitola S cejchem smrti je už na stránkách.

4. 10. 2017: Neuvěřitelné se stalo skutkem - migrace na nové stránky je hotová! Od této chvíle tu je jak eshop pro Povídačky, tak dokonce i kompletní Zapomenuti v očistci; tedy natolik kompletní, jak jsem je zatím napsal. Další kapitoly budou zveřejňovány průběžně, zhruba jedna týdně. Na dopsání S cejchem smrti totiž mám už jen nějakých osm týdnů, takže není čas na žádné válení šunek! A prosím o shovívavost - celí Zapomenutí jsou protazím jen v pracovní verzi. Chcete-li si přečíst až naprosto finální text, zveřejňované části zatím ignorujte a počkejte si, až na facebookových stránkách oznámím, že jsou hotovi :).

3. 10. 2017: Kubíček se přestěhoval! Ano, počínaje dnešním dnem je celý k přečtení na těchto stránkách, konkrétně zde. Teď ještě Zapomenuté a e-shop a máme transfer na vlastní doménu hotový.

1. 10. 2017: Povídka Temný plamen se umístila na prvním místě oficiální literární soutěže k League of Legends, a to s plným počtem bodů. Mám radost! No, ještě aby ne, že jo. Přečíst si ji můžete zde. A pokud hru neznáte, nebojte se, že by vám něco uniklo. Myslím, že si ji díky tomu naopak užijete ještě víc.

<< Zpět

 

Září 2017

29. 9. 2017: Konečně je na stránkách alespoň jedna věc tak, jakým způsobem bych tu chtěl mít všechno - povídka Píseň beze slov. Konkrétně jde o design kapitol, způsob přecházení mezi jednotlivými částmi a možnost stažení e-booku. No, s trojkapitolovou Písní to ještě šlo. Kubíček jich má ve webové verzi skoro třicet. To se z toho asi obklíčím...

27. 9. 2017: Tak jsem si slavně zaregistroval doménu a začínám sem postupně ládovat veškerý obsah, který se mi povaluje všude možně. Bude to docela zábava. Kromě toho, že musím nějak vyladit design, nakopírovat sem Bordery, Zapomenuté i všechno ostatní, zprovoznit e-shop pro Povídačky a udělat spoustu věcí kolem, ale navíc mám na krku soutěžní novelu, kterou musím dodělat do konce listopadu. Práce na těchto stránkách tedy asi budou trochu (hodně) pomalejší, než by mohly být. Ale ono se to zvládne. O tom nepochybuji :).

 << Zpět