O mně

 

Jmenuji se Pavel Mondschein, narodil jsem se zhruba v době, kdy Jethro Tull nazpívali Heavy Horses, a od té doby tu tak nějak válčím. Vystřídal jsem toho hodně: psal jsem do časopisů, testoval počítačové hry a dokonce i trošku zabrousil do podnikového managementu... abych nakonec pověsil kariéru na hřebík a odstěhoval se na vesnici, kde na volné noze překládám počítačové hry a ve volných chvílích sepisuju příběhy, které se mi honí hlavou. 

Záběr mám poměrně široký, čímž mohu některé čtenáře mást. Pokud někdo četl Bordeří povídačky a třeba pohádku Čert a kozel, mohl by dospět k názoru, že jsem pohádkář a humorista. Naprosto jasně a prokazatelně. Jenže když si pak takový člověk otevře Zapomenuté v očistci nebo Melicharovu smyčku, zažije odporný šok (z čehož mám pochopitelně škodolibou radost). 

Znát mě můžete hlavně díky souboru psích pohádek Bordeří povídačky, které vyšly i v tištěné verzi, nebo jste třeba četli postapo novelu Supové nad Ohří. Aby toho nebylo málo, tu a tam si střihnu nějaké to fantasy, paranormální thriller nebo postapohádku. Ehm, čo si predstavujete pod takým pojmom "postapohádka", Kefalín? To je, když Kubíčka z Povídaček mrsknete do světa ze Zapomenutých v očistci.

V roce 2019 jsem vydal Bordeří povídačky 2, rok 2021 se odehrával ve znamení knihy O beránku Snížkovi a kouzelné Kýnce.

Momentálně si dávám od psaní kompletní oraz, takže ode mě nic nového nečekejte :).

Novinky z mé tvorby najdete buď tady na stránkách, nebo na mém facebookovém profilu. Budete-li mít jakékoliv dotazy nebo třeba zájem o recenzní výtisk, napište mi buď na FB, nebo na mail mondy@merchalka.cz.

 

 

Pár odkazů

 

Pokud vám výše uvedené informace nestačí a chcete z nějakého důvodu vědět víc, můžete kliknout třeba sem:

Facebook: můj autorský profil a stránky věnované výhradně Bordeřím povídačkám
Československá bibliografická databáze: rozhovor, Bordeří povídačky  
Databáze knih: Bordeří povídačky
Podpora českých autorů: recenze Bordeřích povídaček, rozhovor s mou maličkostí (1. díl, 2. díl)
LaCulturarecenze Bordeřích povídaček, rozhovor 
Storybox: recenze Bordeřích povídaček
Šum lesa: recenze Bordeřích povídaček

  

 

Kontakt 

mail: mondy@merchalka.cz
telefon: +420 605 700 563

Obchodní podmínky najdete zde.