OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

 

O mně

 

Jmenuji se Pavel Mondschein, narodil jsem se zhruba v době, kdy Jethro Tull nazpívali Heavy Horses, a od té doby s nimi táhnu káru životem. Osud mě, mrcha jedna, vzal k psaní oklikou přes dvacet let strávených překládáním, korekturami, editacemi a datlováním článků, které byly už týden po svém vydání zastaralé, ale nakonec jsem se k autorskému psaní vrátil a úspěšně mu podlehl.

Záběr mám poměrně široký, čímž mohu některé čtenáře mást. Pokud někdo četl Bordeří povídačky a třeba pohádku Čert a kozel, mohl by dospět k názoru, že jsem pohádkář a humorista. V tom případě by mu ovšem Zapomenuti v očistci nebo Stoprocentně prohraná sázka připravili hodně ošklivé překvapení. Píšu opravdu to, co mě napadne.

Opravdu aktivně se psaní věnuji od roku 2016, ovšem jelikož jsem se předchozích dvacet let tak jako tak „živil písmenkama“, vzal jsem to hopem a hned v říjnu 2017 jsem si vydal svou první knihu – soubor psích pohádek Bordeří povídačky. Ty se u čtenářů dočkaly opravdu netušeného úspěchu a v březnu 2018 jsem musel udělat druhý dotisk (ano, navzdory faktu, že příběhy jsou k přečtení i online). V současné době dělím svůj čas mezi sbírku fantasy povídek Magie Navirnaku, přípravu tištěného vydání postapo cyklu Zapomenuti v očistci a úvodní práce na Bordeřích povídačkách 2.

To všechno samozřejmě najdete na těchto stránkách, a to zcela zdarma. Přeji příjemné počtení.

 

Novinky z mé tvorby najdete buď tady na stránkách, nebo na mém facebookovém profilu.

 

 

Pár odkazů

 

Pokud vám výše uvedené informace nestačí a chcete z nějakého důvodu vědět víc, můžete kliknout třeba sem:

Facebook: můj autorský profil a stránky věnované výhradně Bordeřím povídačkám
Československá bibliografická databáze: Bordeří povídačky  
Databáze knih: Bordeří povídačky
Podpora českých autorů: recenze Bordeřích povídaček, rozhovor s mou maličkostí (1. díl, 2. díl)
LaCulturarecenze Bordeřích povídaček, rozhovor