OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

 

Slib

(ukázka z povídky)

 

Když ti život nadělí citróny, vymáčkni z něj, kde schovává slivovicu. Těžko říct, proč šestnáctiletému chlapci nabalenému v pěti vrstvách oblečení vytanula na mysli právě tahle věta. Autorem onoho moudra byl Vlado Reed, technik a opilec čechoamerického původu, pyšnící se neoficiálním titulem „Největší ostuda stanice Říp za celou dobu jejího působení“ – tedy rozhodně ne osoba, kterou by měl dospívající mladík považovat za svého mentora.

Možná si na tuhle průpovídku vzpomněl, protože těch citrónů začínalo být v jeho životě vážně až příliš.

Přehmátl, aby mu ocelová trubka nevyklouzla z palčáků, napřáhl se a vší silou udeřil do kovové bedny uvězněné pod deseticentimetrovou vrstvou ledu a námrazy.

„Tak kde máš kurva tu slivovici?!“ křičel hoch do prázdna mezi jednotlivými údery a hlas tlumený tlustou šálou mu od úst trhala všudypřítomná vichřice. Ostré úlomky ledu létaly vzduchem jako střepiny miniaturních granátů a odrážely se od plexiskla jeho termobrýlí.

 

 (Zbytek povídky si budete muset přečíst přímo ve sborníku, na stránkách ji bohužel mít nemohu. Díky za pochopení.)

 

Přidat komentář