OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Bordeří povídačky 2

Kočky, kosti a klobásy, spaste své špejle a duše! Statek borderáka Kubíka se ocitl v obležení rozdováděných štěňat! Časem z nich jistě vyrostou zodpovědná a spolehlivá psiska, ovšem zatím to jsou raraši, před jejichž zoubky není žádné ucho ani čumák v bezpečí. Perou se a ňafají, učí se létat v povětří a straší nebohé ovečky, žádná lumpárna jim zkrátka není cizí. Přesto však mají srdce na pravém místě, a když se kolem Mrchového kopce začnou dít divné věci, to by v tom byl pes, aby nechali své kamarády ve štychu!

Oficiální stránky knihy najdete zde.

Toto je pracovní verze textů, jednotlivé příběhy budou zveřejňovány postupně tak, jak je budu psát. Tištěná verze knihy by měla být (v ideálním případě) dokončena v druhé polovině roku 2019. Do té doby prosím dle libosti komentujte, kritizujte a hlavně se dobře bavte.

Poznámka: Obálka je pouze prozatímní; bystré oko snadno pozná, že to je jedna z ilustrací k původním Povídačkám :)

Tištěná verze: koupit (cca 220 stran, formát A5, pevná vazba, barevné ilustrace)

 

 

 • Zelený poklad

  Všechno má svůj konec – i zima, která se vlekla tak dlouho, že Kubíček skoro zapomněl, jak vypadá travička. A všechno má svůj začátek, i Kýnka a její... ale to přece nebudeme prozrazovat, že? Hezky se posaďte a ponořte se do úvodního příběhu z nových Bordeřích povídaček.

 • Léčivá moc princezny Prejty

  Víra a láska jsou mocné čarodějky. Mocné, to ano, jenže ne všemocné. Některým zázrakům je holt zapotřebí trochu pomoci.

 • Letecký den

  Co musí každé štěně umět? Jíst, čuchat, štěkat, spát... to je jasné. Ovšem pokud to je Kýnčino štěně, neobejde se navíc bez létání. Jenže nebohému Pulečkovi to nejde a nejde. Jednoho dne se to však bude muset naučit.

 • Vejce nadivoko

  Pod slepičím zadkem se ukrývá poklad. Ale pozor na lasici, aby vám ho nevyfoukla!

 • Štěněcí škola

  Štěnda rostou jako z vody, a tak má Kubík nejvyšší čas pustit se do jejich vzdělávání. Že by nechal výuku jen na Kýnce, to nepřipadá v úvahu. Její metody jsou totiž krajně neortodoxní. Ano, to je to slovo, které použijete, když nechcete říct „šílené“.

 • Návštěva zdaleka

  Kýnka se při svém toulání zaplete s mimozemšťany. Cože, to jako fakt?! Ano, to jako fakt. Co vás na tom překvapuje? Děláte, jako byste Kýňu neznali.

 • Salon ovčí krásy

  Nadešel nejvyšší čas, aby ovečky shodily zimní kabáty a vyběhly na louku ve fešném jarním sestřihu. Nebude však jen tak – ne, když mezi sebou mají podivného tvora, kterého Kýnka přivedla z lesa.

 • Vánoční bonus – Zloděj piškotů

  Statek zapadal sněhem, ovečky už spí a Kubík si užívá příchod Vánoc. Jenže s těmi pekelnými výlupky v domě to nebude jen tak, to je vám snad jasné.

 • Bylinkáři

  Na statku řádí nemoc! Ovčák s Kubíkem nemůžou z postele, a tak se o stádo musí postarat caparti s Kýnkou. A když už se do toho pustí, pokusí se také oba marody vykurýrovat. Jedno je jisté: na tohle síla štěněcího oblíznutí stačit nebude.

 • Schovávačka s muchlony

  Ovčák odjel do města a myši mají pré. Vlastně psi. Veselí však trvá jen do chvíle, než se z obyčejné hry na schovávanou stane dobrodružství, které je na štěněcí vkus možná až trochu moc napínavé.

 • Špetka štěstí za ušima

  Jako by nestačilo, že se v lese utábořili pytláci a unášejí zvířátka, kolem Mrchového kopce se navíc potuluje jakýsi parohatý obr! Ovšem žádný strach, Kýnka dostala nápad. Na druhou stranu… když Kýnka dostane nějaký nápad, bývá strach většinou na místě.

 • Strážci lesa

  Je to tu. Poslední povídačka. Myslíte, že Kubík a jeho kamarádi dokážou osvobodit uvězněná zvířátka, vyhnat pytláky a obnovit v lese klid a mír? Hm… to by byl masakr, kdyby se jim to nepodařilo, že? :)