OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Bordeří povídačky 2

Kočky, dřeváky a jitrnice, spaste své špejle a duše! Statek borderáka Kubíka se ocitl v obležení rozdováděných štěňat! Časem z nich jistě vyrostou zodpovědná a spolehlivá psiska, ovšem zatím to jsou raraši, před jejichž zoubky není žádné ucho ani čumák v bezpečí. Perou se a ňafají, učí se létat v povětří a straší nebohé ovečky, žádná lumpárna jim zkrátka není cizí. Přesto však mají srdce na pravém místě, a když se kolem Mrchového kopce začnou dít divné věci, to by v tom byl pes, aby nechali své kamarády ve štychu!

Oficiální stránky knihy najdete zde.

Nechcete číst online? Můžete si objednat tištěnou verzi nebo si poslechnout audiobook.

 

Ukázka z audiobooku:

 

 • Zelený poklad

  Všechno má svůj konec – i zima, která se vlekla tak dlouho, že Kubíček skoro zapomněl, jak vypadá travička. A všechno má svůj začátek, i Kýnka a její... ale to přece nebudeme prozrazovat, že? Hezky se posaďte a ponořte se do úvodního příběhu z nových Bordeřích povídaček.

 • Léčivá moc princezny Prejty

  Víra a láska jsou mocné čarodějky. Mocné, to ano, jenže ne všemocné. Některým zázrakům je holt zapotřebí trochu pomoci.

 • Letecký den

  Co musí každé štěně umět? Jíst, čuchat, štěkat, spát... to je jasné. Ovšem pokud to je Kýnčino štěně, neobejde se navíc bez létání. Jenže nebohému Pulečkovi to nejde a nejde. Jednoho dne se to však bude muset naučit.

 • Vejce nadivoko

  Pod slepičím zadkem se ukrývá poklad. Ale pozor na lasici, aby vám ho nevyfoukla!

 • Štěněcí škola

  Štěnda rostou jako z vody, a tak má Kubík nejvyšší čas pustit se do jejich vzdělávání. Že by nechal výuku jen na Kýnce, to nepřipadá v úvahu. Její metody jsou totiž krajně neortodoxní. Ano, to je to slovo, které použijete, když nechcete říct „šílené“.

 • Návštěva zdaleka

  Kýnka se při svém toulání zaplete s mimozemšťany. Cože, to jako fakt?! Ano, to jako fakt. Co vás na tom překvapuje? Děláte, jako byste Kýňu neznali.

 • Salon ovčí krásy

  Nadešel nejvyšší čas, aby ovečky shodily zimní kabáty a vyběhly na louku ve fešném jarním sestřihu. Nebude však jen tak – ne, když mezi sebou mají podivného tvora, kterého Kýnka přivedla z lesa.

 • Bylinkáři

  Na statku řádí nemoc! Ovčák s Kubíkem nemůžou z postele, a tak se o stádo musí postarat caparti s Kýnkou. A když už se do toho pustí, pokusí se také oba marody vykurýrovat. Jedno je jisté: na tohle síla štěněcího oblíznutí stačit nebude.

 • Schovávačka mezi stromy

  Ovčák odjel do města a myši mají pré. Vlastně psi. Veselí však trvá jen do chvíle, než se z obyčejné hry na schovávanou stane dobrodružství, které je na štěněcí vkus možná až trochu moc napínavé.

 • Špetka štěstí za ušima

  Jako by nestačilo, že se v lese utábořili pytláci a unášejí zvířátka, kolem Mrchového kopce se navíc potuluje jakýsi parohatý obr! Ovšem žádný strach, Kýnka dostala nápad. Na druhou stranu… když Kýnka dostane nějaký nápad, bývá strach většinou na místě.

 • Strážci lesa

  Je to tu. Poslední povídačka. Myslíte, že Kubík a jeho kamarádi dokážou osvobodit uvězněná zvířátka, vyhnat pytláky a obnovit v lese klid a mír? Hm… to by byl masakr, kdyby se jim to nepodařilo, že? :)

 • Vánoční bonus – Zloděj piškotů

  Statek zapadal sněhem, ovečky už spí a Kubík si užívá příchod Vánoc. Jenže s těmi pekelnými výlupky v domě to nebude jen tak, to je vám snad jasné.