OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Bordeří povídačky 2

Bělostná náprsenka, veselý úsměv a srdce široké tak, že by se do něj vešly všechny ovečky na světě – to je borderák Kubíček, nejlepší přítel, obětavý pomocník a vrchní vládce všech klobás. Dlouhé roky hospodařil na statku o samotě jen se svým člověkem, ale ty časy plné klidných rán a tichého vyprávění příběhů pod večerní oblohou vzala voda. Loni se totiž u nich zabydlela i potrhlá fenečka Kýnka a té bylo rázem všude plno. A to nebylo zdaleka nic proti tomu, co mělo teprve přijít.

Letos bude na statku hodně veselo, o tom není pochyb. Ťapku na to.

 

Toto je pracovní verze textů, jednotlivé příběhy budou zveřejňovány postupně tak, jak je budu psát. Tištěná verze knihy by měla být (v ideálním případě) dokončena v druhé polovině roku 2019. Do té doby prosím dle libosti komentujte, kritizujte a hlavně se dobře bavte.

Poznámka: Obálka je pouze prozatímní; bystré oko snadno pozná, že to je jedna z ilustrací k původním Povídačkám :)

 

 

 • Zelený poklad

  Všechno má svůj konec – i zima, která se vlekla tak dlouho, že Kubíček skoro zapomněl, jak vypadá travička. A všechno má svůj začátek, i Kýnka a její... ale to přece nebudeme prozrazovat, že? Hezky se posaďte a ponořte se do úvodního příběhu z nových Bordeřích povídaček.

 • Léčivá moc princezny Prejty

  Víra a láska jsou mocné čarodějky. Mocné, to ano, jenže ne všemocné. Některým zázrakům je holt zapotřebí trochu pomoci.

 • Letecký den

  Co musí každé štěně umět? Jíst, čuchat, štěkat, spát... to je jasné. Ovšem pokud to je Kýnčino štěně, neobejde se navíc bez létání. Jenže nebohému Pulečkovi to nejde a nejde. Jednoho dne se to však bude muset naučit.

 • Vejce nadivoko

  Pod slepičím zadkem se ukrývá poklad. Ale pozor na lasici, aby vám ho nevyfoukla!

 • Štěněcí škola

  Štěnda rostou jako z vody, a tak má Kubík nejvyšší čas pustit se do jejich vzdělávání. Že by nechal výuku jen na Kýnce, to nepřipadá v úvahu. Její metody jsou totiž krajně neortodoxní. Ano, to je to slovo, které použijete, když nechcete říct „šílené“.

 • Návštěva zdaleka

  Kýnka se při svém toulání zaplete s mimozemšťany. Cože, to jako fakt?! Ano, to jako fakt. Co vás na tom překvapuje? Děláte, jako byste Kýňu neznali.

 • Salon ovčí krásy

  Nadešel nejvyšší čas, aby ovečky shodily zimní kabáty a vyběhly na louku ve fešném jarním sestřihu. Nebude však jen tak – ne, když mezi sebou mají podivného tvora, kterého Kýnka přivedla z lesa.

 • Vánoční bonus – Zloděj piškotů

  Statek zapadal sněhem, ovečky už spí a Kubík si užívá příchod Vánoc. Jenže s těmi pekelnými výlupky v domě to nebude jen tak, to je vám snad jasné.