OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Bordeří povídačky

Nejlepší přítel člověka je pes a nejlepší přítel oveček je bordera. A Kubíček je nejlepší přítel úplně každého, kdo mu dá jitrnici nebo morkovou kost.

Vítejte u humorných příběhů pro malé i velké a začtěte se do pohádek plných zvířátek, dobrodružství a trochy toho napětí. Veselý borderák Kubíček vám ukáže, že na celém světě není nic, co by nedokázal. A i když má někdy plné tlapky práce s hejkalem, řešením Velké bramborové loupeže nebo opravou traktoru, pokaždé si najde čas na své kamarády.
Některé zlomyslné kočky tvrdí, že tato kniha je jen snůškou vybájených povídaček, ale nevěřte jim. Vše, co se tu dočtete, je pravda pravdoucí.

Ťapku na to.

Oficiální stránky knihy najdete zde.

Nechcete číst online? Můžete si koupit i tištěnou verzi, ve které nechybí úžasné ilustrace od Aleny Doubravové.

  

 

 • Předmluva

  Seznamte se s Kubíčkem. To je on. A dobře si ho zapamatujte. Bude vás teď dlouho provázet.

 • 1. S bílou náprsenkou v černém lese

  Kubíček je tak ohromný kamarád, že je ochoten pomoci i tomu, kdo ho za vlastního kamaráda ani nepovažuje. Vždyť kdyby nic neudělal, doplatily by na to jeho milované ovečky!

 • 2. Vládce dvora

  Druhý pohádkový příběh o borderákovi Kubíčkovi. Tentokrát opravuje traktor a musí prokázat svou odvahu. Což je problém, když jste... Kubíček.

 • 3. Dostaveníčko v Hejkalově hájku

  Kubíček musí opět projevit nebývalou odvahu. Žene totiž zatoulané ovečky skrz obávaný Hejkalův hájek!

 • 4. Zimní přízrak

  Na statku straší! Přesvědčit ovečky, že je v přístřešku se senem bezpečno, nebude nic snadného. A to je to nejmenší, co Kubíčka čeká.

 • 5. Tulák

  Flíčkovi začíná být statek těsný. A ten drozd Jindřich, ten tomu nasadil korunu! Nedá se nic dělat, Flíček musí podlehnout vábení dálek.

 • 6. Bratránek Kryšpín

  Slyšte, slyšte! Na farmu dorazila hvězda stříbrného plátna, Kubíkův bratránek Kryšpín! A že to věru nebude mít jednoduché...

 • 7. Dárek

  Kubíček je zpět! A tentokrát má hodně zapeklitý úkol: sehnat pro ovčáka nějaký skvělý dárek. Že to není žádný problém? Pro vás možná ne. Ale nezapomínejte, že na rozdíl od vás je Kubík pes. A ti to mají těžší.

 • 8. Čertík, Lyska a Muška

  I Kubíčkové občas jezdí na dovolenou, to si nemyslete! A zažívají tam spoustu dobrodružství. Že podle vás není na pobíhání po pastvině sem a tam žádná zábava? Jen počkejte, však on vás Kubíček vyvede z omylu. A ta moucha teprve.

 • 9. Velká bramborová loupež

  Tady už ale přestává všechna legrace. Někdo ovčákovi ukradl všechny brambory! Kubíček to tak ovšem nenechá a neprodleně se pustí do rozplétání této zapeklité záhady.

 • 10. Letadélko Kýňa

  Na Kubíčkův statek zavítala prapodivná návštěva: veselá fenečka Kýnka, která trpí utkvělou představou, že umí létat a že svět je jeden obrovský lunapark. Kubíček se rozhodne, že se jí ujme. I té její kámošky.

 • Poděkování

  Závěrečné poděkování všem, kteří se přičinili o vznik Bordeřích povídaček.

 • Bonus – Jablíčko na mýtině

  Speciální vánoční povídačka, kterou v knize nenajdete (jelikož vznikla až po jejím vytištění). Kubíček má Vánoce rád. MOC rád. A udělá vše pro to, aby si je i ostatní mohli vychutnat tak jako on.