Knihy

Veškerá moje tvorba. Čtěte, jak jen libo! Seznam kapitol se zobrazí po kliknutí na název knihy nebo její obálku.

 

 • O beránku Snížkovi a kouzelné Kýnce

  Obálka.jpg

  Držte si obojky, jedeme z kopce! Ztřeštěná fenka Kýnka a borderák Kuba doprovázejí dvojici jehňátek na výpravě do pohádkového světa. Návrat z fantastického výletu má ale háček. Háček čtyřnohý, huňatý, háček se širokým rozverným úsměvem a smyslem pro neplech

  u. Kýňu. Protože kde ta se objeví, tam hned všechno zašmodrchá – i kdyby čirou náhodou zrovna nechtěla.

  Zvířecí kamarádi navíc zjišťují, že příběh o záchraně oveček, do kterého jsou zakletí, neznají tak dobře, jak si mysleli. Určitě ale není čeho se bát. Jsou přece v pohádce a mají na své straně slovutného berana Snížka! Co by se asi tak mohlo pokazit?

  5. 11. 2021 | Článků: 0

 • Přijdu pro tebe

  PrijduProTebe

   

  Chrabrý rytíř vyráží napravit své osudové selhání... a nezbývá mu než doufat, že nejde pozdě.

  Povídka se probojovala mezi vítězná díla v literární soutěži OSKar 2020 a vyjde knižně ve sborníku.

  Cover: Syaoranka 

   

   

   

  1. 5. 2020 | Článků: 3

 • Melicharova smyčka

  Hororově laděný příběh o skupině spolužáků ze střední školy, kteří se jednoho parného dopoledne vydají hledat kešku ukrytou uprostřed lesů a zapletou se do místní legendy staré několik set let.

  Povídka obsadila 1. místo v literární soutěži OSKar 2019 a vyjde knižně ve sborníku.


  ONLINE                 MOBI                    ePUB

    

   

  31. 5. 2019 | Článků: 5

 • Domov s vůní ovčí vlny

  Válka skončila a lidé se opět vracejí do svých starých domovů. A nejen oni. Borderák Kubíček ví, že nic už nebude jako dřív, ovšem kde je život, tam zbývá i naděje. A kde se pasou ovečky, tam je život.

  Upozornění: Ačkoliv ústřední roli v tomto vyprávění hraje Kubíček z Bordeřích povídaček, následující příběh do zmíněného cyklu rozhodně nepatří. Jedná se o experimentální crossover pohádkových Povídaček a postapokalyptických Zapomenutých v očistci, který dává výrazu „pohádka pro dospělé“ dříve netušený význam.


  GOOGLE PLAY                 MOBI                    ePUB

    

   

  1. 10. 2018 | Článků: 5

 • Různé

  Rozmanitá směs povídek, které nepatří do žádného cyklu. Najdete zde různé pohádky, miniatury či třeba fan fikce na League of Legends. Prostě všehochuť.

   

   

  26. 4. 2018 | Článků: 13

 • Bordeří povídačky 2

  Kočky, dřeváky a jitrnice, spaste své špejle a duše! Statek borderáka Kubíka se ocitl v obležení rozdováděných štěňat! Časem z nich jistě vyrostou zodpovědná a spolehlivá psiska, ovšem zatím to jsou raraši, před jejichž zoubky není žádné ucho ani čumák v bezpečí. Perou se a ňafají, učí se létat v povětří a straší nebohé ovečky, žádná lumpárna jim zkrátka není cizí. Přesto však mají srdce na pravém místě, a když se kolem Mrchového kopce začnou dít divné věci, to by v tom byl pes, aby nechali své kamarády ve štychu!

   

  Ukázka z audiobooku:

   

  26. 4. 2018 | Článků: 12

 • Magie Navirnaku

  Píseň beze slov

  Co někdo považuje za požehnání, může být pro jiného prokletí. A Saya ví, že pokud nic neudělá, ohrozí celou svou rodinu. Jenže nápad ukrýt se přímo v lidnatém Navirnaku, hlavním městě říše, nebyl až tak skvělý, jak se mladé dívce zpočátku zdálo.

  Cover: Syaoranka

  Ke stažení: Google PlayEPUB, MOBI

   

   

  Víc než povinnost

  Zákony říše a Kruhu mluví jasně: s Prokletými nelze mít žádné slitování, je zapotřebí s nimi bojovat všemi dostupnými prostředky. A řád Ochránců je okovanou pěstí, která na uplatňování těchto zákonů dohlíží. Bez lítosti. Bez otázek... a bez odpovědí.

  Příběh není dokončený a bude se přepisovat.
   

   

   

  29. 9. 2017 | Článků: 7

 • Zapomenuti v očistci

  Dlouhých osm let trvala krvavá válka velmocí, která zdevastovala celou Evropu od severu k jihu a spálila ji na uhel. Nestalo se tak v lidských dějinách poprvé, tentokrát to však bylo nejspíš naposledy. Když totiž utichla ozvěna posledních výstřelů a mezi znesvářenými mocnostmi zavládl křehký mír, otočil se zbytek světa ke Starému kontinentu zády. Nedorazila žádná humanitární pomoc, nikdo nepřišel s plánem na obnovu vybombardovaných měst. Proč se také namáhat, když zničená a otrávená země neměla komu co nabídnout? Konflikt se přesunul na jinou šachovnici a na onen mrtvý výběžek pevniny západně od Karpat už nikdo nemyslel.
  Čekali jsme marně, naděje vyhasla.
  Přesto tu někteří lidé dokázali přežít. Toto jsou jejich příběhy.

  Ke stažení:
  Krev je hustší než voda:
   EPUB, MOBI
  Boží mlýny: 
  EPUB, MOBI
  Supové nad Ohří:  EPUB, MOBI

   

  27. 9. 2017 | Článků: 19

 • Bordeří povídačky

  Nejlepší přítel člověka je pes a nejlepší přítel oveček je bordera. A Kubíček je nejlepší přítel úplně každého, kdo mu dá jitrnici nebo morkovou kost.

  Vítejte u humorných příběhů pro malé i velké a začtěte se do pohádek plných zvířátek, dobrodružství a trochy toho napětí. Veselý borderák Kubíček vám ukáže, že na celém světě není nic, co by nedokázal. A i když má někdy plné tlapky práce s hejkalem, řešením Velké bramborové loupeže nebo opravou traktoru, pokaždé si najde čas na své kamarády.
  Některé zlomyslné kočky tvrdí, že tato kniha je jen snůškou vybájených povídaček, ale nevěřte jim. Vše, co se tu dočtete, je pravda pravdoucí.

  Ťapku na to.

    

   

  27. 9. 2017 | Článků: 13