OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Knihy

Veškerá moje tvorba. Čtěte, jak jen libo! Seznam kapitol se zobrazí po kliknutí na název knihy nebo její obálku.

 

 • Domov s vůní ovčí vlny

  Válka skončila a lidé se opět vracejí do svých starých domovů. A nejen oni. Borderák Kubíček ví, že nic už nebude jako dřív, ovšem kde je život, tam zbývá i naděje. A kde se pasou ovečky, tam je život.

  Upozornění: Ačkoliv ústřední roli v tomto vyprávění hraje Kubíček z Bordeřích povídaček, následující příběh do zmíněného cyklu rozhodně nepatří. Jedná se o experimentální crossover pohádkových Povídaček a postapokalyptických Zapomenutých v očistci, který dává výrazu „pohádka pro dospělé“ dříve netušený význam.


  GOOGLE PLAY                 MOBI                    ePUB

    

   

  1.10.2018 | Článků: 5

 • Bordeří povídačky

  Nejlepší přítel člověka je pes a nejlepší přítel oveček je bordera. A Kubíček je nejlepší přítel úplně každého, kdo mu dá jitrnici nebo morkovou kost.

  Vítejte u humorných příběhů pro malé i velké a začtěte se do pohádek plných zvířátek, dobrodružství a trochy toho napětí. Veselý borderák Kubíček vám ukáže, že na celém světě není nic, co by nedokázal. A i když má někdy plné tlapky práce s hejkalem, řešením Velké bramborové loupeže nebo opravou traktoru, pokaždé si najde čas na své kamarády.
  Některé zlomyslné kočky tvrdí, že tato kniha je jen snůškou vybájených povídaček, ale nevěřte jim. Vše, co se tu dočtete, je pravda pravdoucí.

  Ťapku na to.

  Tištěná verze: koupit (196 stran, formát A5, pevná vazba, barevné ilustrace)

    

   

  27.9.2017 | Článků: 13

 • Zapomenuti v očistci

  Dlouhých osm let trvala krvavá válka velmocí, která zdevastovala celou Evropu od severu k jihu a spálila ji na uhel. Nestalo se tak v lidských dějinách poprvé, tentokrát to však bylo nejspíš naposledy. Když totiž utichla ozvěna posledních výstřelů a mezi znesvářenými mocnostmi zavládl křehký mír, otočil se zbytek světa ke Starému kontinentu zády. Nedorazila žádná humanitární pomoc, nikdo nepřišel s plánem na obnovu vybombardovaných měst. Proč se také namáhat, když zničená a otrávená země neměla komu co nabídnout? Konflikt se přesunul na jinou šachovnici a na onen mrtvý výběžek pevniny západně od Karpat už nikdo nemyslel.
  Čekali jsme marně, naděje vyhasla.
  Přesto tu někteří lidé dokázali přežít. Toto jsou jejich příběhy.

  Ke stažení:
  Krev je hustší než voda:
   EPUB, MOBI
  Boží mlýny: 
  EPUB, MOBI
  Supové nad Ohří:  EPUB, MOBI

   

  27.9.2017 | Článků: 19

 • Bordeří povídačky 2

  Bělostná náprsenka, veselý úsměv a srdce široké tak, že by se do něj vešly všechny ovečky na světě – to je borderák Kubíček, nejlepší přítel, obětavý pomocník a vrchní vládce všech klobás. Dlouhé roky hospodařil na statku o samotě jen se svým člověkem, ale ty časy plné klidných rán a tichého vyprávění příběhů pod večerní oblohou vzala voda. Loni se totiž u nich zabydlela i potrhlá fenečka Kýnka a té bylo rázem všude plno. A to nebylo zdaleka nic proti tomu, co mělo teprve přijít.

  Letos bude na statku hodně veselo, o tom není pochyb. Ťapku na to.

   

  Toto je pracovní verze textů, jednotlivé příběhy budou zveřejňovány postupně tak, jak je budu psát. Tištěná verze knihy by měla být (v ideálním případě) dokončena v druhé polovině roku 2019. Do té doby prosím dle libosti komentujte, kritizujte a hlavně se dobře bavte.

  Poznámka: Obálka je pouze prozatímní; bystré oko snadno pozná, že to je jedna z ilustrací k původním Povídačkám :)

   

   

  26.4.2018 | Článků: 8

 • Magie Navirnaku

  Píseň beze slov

  Co někdo považuje za požehnání, může být pro jiného prokletí. A Saya ví, že pokud nic neudělá, ohrozí celou svou rodinu. Jenže nápad ukrýt se přímo v lidnatém Navirnaku, hlavním městě říše, nebyl až tak skvělý, jak se mladé dívce zpočátku zdálo.

  Cover: Syaoranka

  Ke stažení: Google PlayEPUB, MOBI

   

   

  Víc než povinnost

  Zákony říše a Kruhu mluví jasně: s Prokletými nelze mít žádné slitování, je zapotřebí s nimi bojovat všemi dostupnými prostředky. A řád Ochránců je okovanou pěstí, která na uplatňování těchto zákonů dohlíží. Bez lítosti. Bez otázek... a bez odpovědí. Příběh se bude přepisovat. 

   

   

  29.9.2017 | Článků: 7

 • Různé

  Rozmanitá směs povídek, které nepatří do žádného cyklu. Najdete zde různé pohádky, miniatury či třeba fan fikce na League of Legends. Prostě všehochuť.

   

   

  26.4.2018 | Článků: 8