Různé

Rozmanitá směs povídek, které nepatří do žádného cyklu. Najdete zde různé pohádky, miniatury či třeba fan fikce na League of Legends. Prostě všehochuť.

 

 

 • Vše je v pořádku

  VseJeVPoradku.jpg

  První setkání s novou, dříve nepoznanou emocí je vždy nesmírně silné a svou čistotou a ryzostí se nesmazatelně vryje do paměti. Profesor Kirschner to dobře ví. Androidka Marion to ovšem teprve musí zjistit - i se všemi následky, které to nese.

   

   

   

 • Postel plná šeříků

  PPS.jpg

  Život není peříčko. Jana to ví a nenechává se tím zastrašit. Je zvyklá se s nepřízní osudu rvát - a vítězit. Přesto se zdá, že bez některých radostí se bude muset obejít. Když už se s tím smiřuje, objeví se Roman. Roman, který kolem ničeho nedělá zbytečné cavyky.

  Ten večer nadešel. Právě teď.

  Pozor! Povídka obsahuje explicitní erotické scény. Takže jste-li ještě pod zákonem, šup k mé jiné, bezpečnější tvorbě. Jestli to je ale naopak tím důvodem, jenž vás k této povídce zavedl, vzhůru do čtení. Pojďme si říct něco o šeřících :).

 • Experiment

  Za svůj dlouhý život jsem vystřídal spoustu zaměstnání. Správce majáku, účetní v nemocnici i vedoucí pošty – tím vším jsem byl a byl jsem tím rád. Ovšem když se mi naskytla možnost vést obecní knihovnu, věděl jsem, že to je konečně práce mých snů.

  Tento fejeton skončil na 1. místě v soutěži Co nikdy Goethe nenapsal.

 • Jak jsem se nestal spisovatelem

  Život ovčáka není žádné peříčko. Ale kam se hrabe na řeholi spisovatelskou!

  Audioverzi povídky najdete zde.

 • Slib

  Když je vám šestnáct, máte moc velké uši a pokukujete po dceři velitele stanice, dokáže být život těžký sám o sobě. Ovšem jakmile se k tomu všemu ještě přidá mrazivá apokalypsa, je to už vážně na pytel. Fakt že jo.

  Povídka se umístila na třetí příčce prestižní literární soutěže Tovaryši kalamáře a je součástí téměř čtyřsetstránkového sborníku Krajina háďat.

 • Jeden pro druhého (League of Legends FF)

  Jsou nesmrtelní, jsou věční. Jsou sami. A nikdo se před nimi neschová. To je "Kindred" - dvojjediný bůh smrti. Pro někoho má přichystanou milosrdnou tvář, pro jiného krvelačnou tlamu plnou ostrých tesáků. A je jen na nás samotných, kterou ze svých masek nám ukáže.

  Tato povídka obsadila první místo v oficiální literární soutěži k League of Legends „O čem mlčí Shurimská poušť“.

 • Sněhulkův křest (Scratch Wars FF)

  Řeřich Piskalík si myslel, že život naftového rytíře mu dá vše, po čem vždy toužil: dobrodružství, společenské postavení a všeobecný respekt. Jenže se to nějak nevyvedlo – pořád se na něj všichni koukají jako na toho vyzáblého klučinu, co má uši větší než bicepsy a je zhruba stejně nebezpečný jako rozzlobené kuře. Ale co naplat, jednou se dal na vojnu, a tak musí bojovat. A doufat, že ho jednoho dne ostatní konečně přijmou mezi sebe.

  Tato povídka vznikla v rámci literární soutěže ke hře Scratch Wars. Zadání bylo jasné: napsat povídku o naftových rytířích, která by byla vhodná pro děti od 8 do 16 let, a pokud možno ji okořenit pratchettovským humorem. No řekněte sami, téhle výzvě jsem prostě nemohl odolat! Jediný problém byl s rozsahem. Povídka měla být dlouhá 2–6 normostran, a mně přitom první nástřel vyšel na stran jedenáct. Škrtání hodně bolelo, ovšem výsledný text má díky tomu mnohem větší spád, než jsem původně plánoval.

 • Směrem na Potočnici (Zaklínač FF)

  Do civilizace to je už jenom kousek a oba poutníci se už nemohou dočkat, až si po dlouhé cestě trochu odpočinou.

  Kraťounká povídka ze světa Zaklínače. Jedná se o starší... no, ani se mi nechce říkat "dílo". Je to prostě textík, který jsem splichtil do jisté soutěže, a na který jsem pak na dlooouhá léta zapomněl. Až teď na mě zase vybafnul. Takže jestli máte rádi Geralta, tahle povídka vám ho asi tak na dvě až tři minuty připomene :).

  Obálka: Syaoranka

 • Temný plamen (League of Legends FF)

  Každý v sobě máme nějakou tu temnou stránku. Záleží jen na tom, jak se s ní kdo z nás vypořádá. Jestli s ní budeme bojovat, nebo zda ji přijmeme za svou nedílnou součást. A jak se zachováme ve chvíli, kdy se probudí k životu.

  Tato povídka obsadila první místo v oficiální literární soutěži k League of Legends „Stalo se na Runeterře“.

 • Stoprocentně prohraná sázka (League of Legends FF)

  Moje druhá fan fikce k League of Legends a dle názoru mé manželky také to nejlepší, co jsem kdy napsal. Možná s výjimkou Kubíčka. 

  Tentokrát jsem se ponořil do temnější stránky Runeterry a trochu rozvedl příběh dvou postav, jež svým bojem terorizují Zaun. Pokud hru znáte, jistě vám nemusím napovídat, která je ta první, úvodní obrázek mluví sám za sebe. A pokud League of Legends neholdujete, žádný strach. Povídku si užijete dosyta i tak. Možná dokonce ještě víc.

 • Nečekaný návštěvník (League of Legends FF)

  Do malé vesničky pár mil od Bandle City dorazila nečekaná návštěva - hrdina známý po celé Runeterře!

  Hluboká poklona za skvělý cover patří Syaorance :)

  Toto je vlastně moje premiéra. Tedy, obnovená premiéra po dvacetileté pauze. Touto mírně valentýnsky laděnou povídkou jsem se vrátil ke psaní a vlastně to ona může za to, že jsem svodům tohoto koníčku znovu podlehl.

 • Skleněné lázně (povídka)

  Relaxace po náročné oslavě je velice důležitá. A kde jinde si odpočinout a uvolnit se, když ne v horké lázni společně s nejlepšími kamarádkami?

  Drobná hříčka, kterou jsem si napsal jako tripple drabble, tedy s pevně daným počtem 300 slov. Ani o jedno méně, ani o jedno více. Klasické drabble na sto slov bych asi nezvládl, ale tohle se mi psalo krásně.

 • Čert a kozel (pohádka)

  Pomsta se má podávat nejlépe zastudena. Ovšem proč si ji trochu neosladit? Starý kozel má spadeno na lakomého statkáře a ten černý rohatý pekelník přišel jako na zavolanou.

  Tahle pohádka vznikla do soutěže O čertovskou pohádku s limitem 3500 znaků. Dopsal jsem ji krátce po dokončení Bordeřích povídaček a myslím, že se to na ní docela podepsalo :). Ze soutěže si pohádka nakonec odnesla suprové třetí místo, a to z 31 hodnocených příspěvků.